T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ALTINDAĞ - Ankara Olgunlaşma Enstitüsü

ÇALIŞANLARIMIZ

 

 

 

 

 

   

SANAT TASARIM

BAHTINUR ÇELİK

 

1994 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim bölümünden mezun oldu.1995-1996 yıllarında Sarıyer Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulunda resim öğretmenliği yaptı.1996-2003 yıllarında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinde araştırma  görevlisi olarak  çalıştı. Bir çok akademisyen çalışma, bildiri, sempozyumlara katılmış 1997 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsün de sanatta yüksek lisans yaptı.2003 yılında kurumlar arası geçişler 2004 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsünde resim öğretmeni olarak göreve başladı .Tezhip konusunda hazırlanan Tezhip konulu yüksek lisans tezi vardır .

  Okulumuzun çeşitli bölümlerinde  temel sanat eğitimi desen derslerine girmekte olup hafta sonları stilistlik kursları vermektedir. Kumaş boyama tekniklerinden yola çıkarak yaratıcı yeni yöntemler geliştirmektedir. Halen sanat ve tasarım  alan şefi olarak görevini sürdürmektedir. Plato yüksek okulu ve Gazi Üniversitesinde Sanat ve Tasarım Fakültesinde moda tasarım dersleri vermektedir.

  TASARIM

 

NAİDE KANSU

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Resim Bölümü, Resim Anasanat Dalı, Hilmi ÖZBAY Atölyesi’nden mezun oldu. Sanat ve Tasarım Atölyesi’nde görevine devam etmektedir.

 

SANAT TASARIM

 

FATMA GÜNAL

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olmuştur. Çeşitli atölyelere nakış desenleri çizmektedir.10 yılı aşkın süredir Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nde görev yapmaktadır. Anadolu çiçekleri projesinde Nurten Ünver’le çalışarak sergiye katılmıştır. Mozaik ve vitray atölyelerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

SANAT TASARIM

 

MEVLÜDE ŞEYHOĞLU

1986 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Amasya, Ardahan ve Kırşehir’de görev yaptı.2003 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’ne atandı. Kültür Bakanlığı’nda Nefise Temel’den tezhip dersleri aldı. Anadolu çiçekleri konulu çalışmada Nurten Ünver ile çalıştı ve sergiye katıldı. Bitki ressamlığı dersi aldı. Ayrıca nakış atölyelerine desen çizmektedir.

 

 

 

SANAT TASARIM

 

BİRGÜL KONYALI

 

1982 yılında K.T.Y.Ö okulundan resim öğretmeni olarak Kütahya K.M.L göreve başladı. Geleneksel çini sanatı ile burada tanıştı ve uygulamalar yaptı. Kırşehir Mersin K.M.L Uluğbey P.K.S okullarından sonra  şu anda Ankara Olgunlaşma Enstitüsünde  sanat ve tasarım atölyesinden görev yapmaktadır.

1988 yılında  geleneksel  Türk  el sanatlarını içeren Edirne karı  ve cam altı tekniği ile  çalışmalar yapmaktadır.

Yağlı boya ,sulu boya, akrilik, batik kumaş, ahşap. cam süsleme, ve porselen boyama ,cam altı boyama teknikleri ile öğrenci, öğretmen ,kadın ressamlar ,karma sergilerde yer almıştır.

SANAT TASARIM

 

DENİZ GÜMÜŞLER

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü Uygulamalı Resim Öğretmenliği Anasanat Dalı’ndan mezun oldu.1990 yılında göreve başlayarak çeşitli şehir ve çeşitli liselerde görev yaparak 1994 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Resim Bölümü’nde göreve başladı. Çeşitli sergilere katıldı. Halen okulumuzun Sanat ve Tasarım Atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

SANATA TASARIM

 

NURSEL SÜSLÜ

1986 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Denizli, Çal, Kahramanmaraş Türkoğlu, Ankara Elmadağ’ da çalıştıktan sonra 1989 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nde göreve başladı. Halen aynı okulun Sanat ve Tasarım Bölümü’nde çalışmaktadır.

 

 SANAT TASARIM

 

 

NESLİN BULU

1990 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü Grafik Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. İstanbul ve Ankara’da çeşitli okullarda görev yaptı.2006 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’ne atandı. Nakış atölyelerine desen çizdi. Ahşap ve dekoratif eşya boyama ile ilgili çeşitli kurs ve seminerlere katıldı, bu konuda dersler verdi. Bitki ressamı Işık GÜNER’ den ders aldı. Halen Sanat ve Tasarım ‘Atölyesi’nde görevine devam etmektedir.

   
 

 

SANAT TASARIM

 

DİLEK ATALAY KOCA

1995 yılı Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Resim Anasanat Dalı mezunudur.2001 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’ne atanmıştır. Okulumuzda çeşitli nakış atölyelerine desen çizmiş olup halen Sanat Ve Tasarım Atölyesi’nde görevine devam etmektedir.

 

SANAT TASARIM

 

Ş. ECE MIRÇIK

1995 Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü Resim Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Fotoğrafçılık alanında kurs ve seminerlere katıldı. Çeşitli lise ve İ.Ö. okullarında çalıştıktan sonra okulumuza atandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devam ettirilen modül yazma ve planlama komisyonunda aktif görev aldı. Halen okulumuzun Sanat ve Tasarım Atölyesi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

 

SANAT TASARIM

 

FİLİZ YILMAZ

Gazi Üniversitesi MEF Uygulamalı Resim Anasanat Dalı mezunu olup, öğrencilik döneminde geleneksel ebru sanatıyla ilgili çeşitli çalışmalar yapmıştır. Öğretmenliğe başladıktan sonra da ebru sanatı ile ilgili pek çok seminer ve kursa katılmış olup, okul içinde ve okul dışında okulumuz adına ebru kursları vermektedir. Geleneksel ve modern ebru sanatının yaşatılıp yaygınlaşmasına başarıyla hizmet eden bu çalışmalarını okulumuzun Sanat Ve Tasarım Atölyesi’nde yürütmektedir.

 

SANAT TASARIM

 

ÇİĞDEM ÜNLER

Gazi Üniversitesi MEF Resim Bölümü mezunu oldu. Okulumuzun Ayakkabı Tasarımı Bölümü’nde çalıştığı dönemde, ayakkabı sektörüne yönelik pek çok araştırma ve çalışmada yer aldı, yurt içi ve yurt dışı seminerlere katıldı. Halen Sanat ve Tasarım Atölyesinde görev yapmaktadır.

 

SANAT TASARIM

 

FÜSUN GÜLEN

Gazi Üniversitesi MEF Resim Bölümü mezunu olup, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, resim dalında sanatta yüksek lisans yapmıştır. Yaptığı yağlı boya, minyatür vb. resim çalışmalarıyla pek çok sergiye katılmıştır. Gerek okul içi gerekse okul dışı verdiği derslerde yaptırdığı çalışmalar, yaratıcı teknikleriyle beğeni toplamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen çeşitli seminer ve çalışmalarda da aktif görev almış olup, halen Sanat ve Tasarım Atölyesinde görevini sürdürmektedir.

 

 

NURBİL ÖZDEMİR BALTALI

1999 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Resim ve Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Grafik Ana Sanat Dalı, Sevgi KOYUNCU Atölyesi’nden mezun oldu. Samsun ve Ankara’da çeşitli okullarda görev yaptıktan sonra, 2004 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’ne atandı. Taş Bebek, Sanat Tasarım ve Grafik Animasyon Atölyelerinde çalıştı; çeşitli dönemlerde resim ve desen kursları açtı; okulun farklı bölümlerinde görsel sanatlara dayalı derslere girdi; sel animasyon, dijital animasyon, senaryo ve senaryo teknikleri, kamera, kurgu ve montaj, iki ve üç boyutlu mimari programlar ve bilgi iletişim teknolojilerine yönelik seminer ve kurslara katıldı; çocuk kitabı illüstrasyonları, afiş ve davetiye tasarımları yaptı; airbrush, kuru pastel, yağlı boya, akrilik ve minyatür tekniklerindeki çalışmalarıyla karma sergilerde yer aldı. Halen, Sanat ve Tasarım Atölyesinde görevine devam etmektedir.

SANAT TASARIM

 

HÜSEYİN ŞAHBUDAK

1985 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Anasanat Dalı’nda yüksek lisans yaptı.

 

SANAT TASARIM

 

MEHMET HİLMİ ULUSOY

1994 Yılında Konya Selçuk Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1995-2001 yılları arasında değişik ilköğretim ve liselerde görev yaptı. 2015 yılında Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Alanında yüksek lisansını tamamladı.  2001 yılından beri Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Sanat ve Tasarım Bölümü’nde görev yapmaktadır.

 

 

 

 

1

 

 İLKAY AKDEDE
1  

NERMİN ÖRÜCÜ

 

1982-1983 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki eğitim Fakültesinden mezun  oldu.1983-1989 yılları arasında DÖRTEL Tekstil örme  sanayinde tasarımcı  olarak  görev yaptı.1990 yılında GRAFİK-N adı ile ofis açtı. Aynı zamanda Deniz GÜRAY stilistlik okulunda moda tasarım öğretmenliği yaptı.1992 yılında MEB Konya Bozkır Kız Meslek Lisesinde öğretmenliğe başladı.1993 yılında Trabzon Kız Meslek Lisesinde çalıştı. 2003 yılında Ankara Olgunlaşma Enstitüsünde göreve başladı. Halen burada  sanat ve tasarım bölümün de tasarım öğretmen  olarak çalışmaktadır. Yağlı boya tekniğinde çeşitli karma  sergilere  katılmıştır. Sulu boya ve yağlı  boya tekniğinde dersler vermektedir.

 

NUFRSEL DOĞAN

1990-1991 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim fakültesinde  uygulamalı sanatlar eğitim mesleki resim öğretmenliğinden mezun oldu. 1992 yılında Ağrı Taşlıçay Aşağı esen ilk öğretmen okulunda göreve başladım. Daha sonra Konya-Cihanbeyli Hakkâri, Antalya, İstanbul da görev yaptı.18.08.2016 tarihinden itibaren Ankara Olgunlaşma Enstitüsü sanat Ve tasarım alanında  tasarımcı olarak görevine devam etmektedir.

 

 SANATA TASARIM  

ŞADİYE ŞATLI

1994 yılında öğrenci olarak girdiği Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nde, 1996 yılı itibariyle sözleşmeli usta öğretici olarak çalışmaya başlamıştır. Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Bilimler mezunudur. Bölüm içinde düzenlenen hafta sonu kurslarına öğrenci olarak katılarak kendini sanat ve tasarım alanında geliştirmeye devam etmekte, okulun her türlü faaliyetinde aktif görev almaktadır. Ayrıca okula gelen yerli ve yabancı konuklar için düzenlenen tanıtımlarda yaptığı canlı ebru gösterileriyle bölümümüzü başarıyla temsil etmekte olup, Sanat Ve Tasarım Atölyesi’ndeki görevine yoğun katkılarıyla devam etmektedir.

   
Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 30.05.2013 - Güncelleme: 02.11.2017 21:50 - Görüntülenme: 5665
  Beğen | 0  kişi beğendi